Ana Sayfa


HASDER Çocuk Kulübü tarafından merhum yöneticiler İlker Özova ve Özkan Gürler anısına organize edilen “7. Çocuk Şenliği” 7-9 Mayıs 2010 tarihleri arasında çocuk kulübü üyesi 130 çocuk , yıldız ve genç halk dansları ekiplerinin katılımı ile gerçekleşti.


7 Mayıs Cuma, Saat: 17.00’de, Selimiye Meydanı’nda yer alan olan “Resim Yapma Etkinliği” ile başlayan şenlikte çocuklar, yere serilmiş bezler üzerine resimlerini çizdiler.

Halk Sanatları Enstitüsünü ziyaretle başlayan etkinlikte katılımcı çocuklara el sanatlarımız tanıtıldı. Dokuma tezgahı , ipek koza işleri , ahşap oymacılık , sele sepet örücülüğü ve nakış işleme teknikleri ile ilk kez tanışan çocuklar çalışmaları büyük bir ilgi ile izledikten sonra gördüklerini resimlerine yansıttılar.

Gecenin finalinde HASDER gençler gurubu tarafından merhum Özkan Gürler anısına gerçekleştirilen elek oyunu herkese duygulu anlar yaşatarak dakikalarca alkışlandı.

Şenlik, 8 Mayıs Cumartesi ve 9 Mayıs Pazar günleri HASDER Merkezi’nde gerçekleştirilen “Sahne Gösterileri” ile son buldu.Sahne gösterilerinde, HASDER Çocuk Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren çocuk halk dansları ekipleri çocuk korosu ile yıldızlar ve gençler guruplarının yanı sıra Lefkoşa Vakıf Anaokulu step gurubu sahne aldı. Yüzlerce çocuğun performasları ile gerçekleştirilen şenliğe katılan izleyiciler halk şarkılarımızla coşup danslarımızla eğlendi.

Başa Dön


Tüm hakları saklıdır.  - © Halk Sanatları Vakfı - 2009