Ana SayfaMerhum Mustafa Güvenir Anısına Gerçekleştirilen
18. Çocuklar Arası Masal Anlatma Yarışması Başladı

 


Halk Sanatları Vakfı HASDER tarafından organize edilen 18. Çocuklararası Masal Anlatma Yarışması 13 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen eleme yarışması ile başladı.

Bu yıl Gülver Ticaret sponsörlüğünde merhum Mustafa Güvenir anısına düzenlenen Masal Anlatma Yarışmasına çocuklarımız büyük ilgi gösterdi. Kuzey Kıbrıs’ın çeşitli okullarından ikiyüzyetmiş çocuk YDÜ Atatürk Kongre Merkezinde yapılan ön elemelere katıldı. Ön Elemeler sonucunda ilkokul 1. ve 2. sınıflardan onbeş ve ilkokul 3,4 ve5. sınıflardan onbeş olmak üzere toplam otuz öğrenci finalde yarışmaya hak kazandı.

20 Mart tarihinde YDÜ Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek finalde yarışmaya hak kazanan masalcılar.

 

 

1. Kategoride (ilkokul 1ve 2 sınıflar)

 1. Ayşe Ata
 2. Şevki Yanar
 3. Cener Yağmur Belen
 4. Ali Tuğaç
 5. Melih Aydınlatan
 6. Ceyda Köklüoğlu
 7. Simge Erk
 8. Kemal Ata Türkoğlu
 9. Dilan Barut
 10. Zerin Akgür
 11. Ahmet Akacan Akay
 12. Serfinaz İşkey
 13. Özge Erdoğan
 14. Ayça Müge Gönül
 15. Buket Yalçıcı

    

 

 

2.Kategoride (3,4 ve 5. sınıflar)

 1. Mısra Aysel Körceğez
 2. İzlem Gülmez
 3. Altan Osmanlı
 4. Sevcan Yavşan
 5. Gizem Saçar
 6. Berkant Kargı
 7. Elif Naz Şen
 8. Batu Özgün
 9. Ezgi Emiroğulları
 10. Cisil Avcı
 11. Ecem Yılmaz
 12. Meryem Emir
 13. Zekiye Mendeli
 14. Meral Yağmur Kavaz
 15. Esra Beyit

    

 

Etkinliğin başlangıcında HASDER  Çocuk Ve Masal Şöleni Komitesi adına konuşan Fatma Kükrer Halkbilim alanında uğraş veren HASDER’in  kültürümüzün önemli öğelerinden olan masallarımızı araştırmak, derlemek, yayınlamak ve yaşatmanın görevleri olduğunu belirtti.Gelecekte iyi okuyucu olmanın temellerinin masal kitapları okuyarak atılacağını bu yarışmayla çocuklara kitap okuma sevgisi kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.Kükrer konuşmasında çocukların masallarla dillerinin güzelliklerinin farkına vardıklarını hayal dünyalarını, yaratıcılıklarını geliştirdiklerini söyledi.HASDER’in bu yarışmayla çocuklara topluluk önünde masal anlatma olanağı sunduğunu , çocukların kendilerini ifade etme becerisi kazanmalarına ve özgüvenlerinin gelişmesine katkı koyduklarına inandıklarını belirtti.         

 

YDÜ Atatürk Kongre Merkezi B Salonu dolduran kalabalık izleyici kitlesi önünde çocuklar masallarını anlattılar.Fatma Kükrer ( Öğretmen ) Şengül Üstüner (Emekli BRT Haber Koordinatörü) Deniz Çakır  , Doğan Erçağ , Asu Demircioğlu’dan ( Tiyatro Sanatçıları) oluşan jüri  tarafından değerlendirme yapılıdı.

    

 

Başa Dön


Tüm hakları saklıdır.  - © Halk Sanatları Vakfı - 2009