Menü

Hakkımızda

Son Güncelleme: 21 Nisan 2018

 

Faaliyetlerine 1986 yılında başlayan HASDER Çocuk Klübü, 1986-1990 yılları arasında maddi sıkıntılar ve uygulanan baskılar neticesinde gerçek anlamda örgütlenmesini 1991 yılında tamamlamıştır. 1991’den günümüze kadar olan çalışmalarını tamamıyla gönüllü ve özverili çalışan üyeleri sayesinde başarmıştır.

Kayıt olma koşulları

Kulübümüze 5-10 yaş arası her çocuk iki adet resim ve bir defaya mahsus olmak üzere belirlenen miktarda kayıt ücreti ödeyerek kayıt yaptırabilir. Kayıt olan çocuklar masrafların karşılanması amacıyla her ay günün koşullarına uygun olarak aidat ödemek zorundadır. Çalışmalar haftada bir gün Cumartesi günleri saat 10.00’dan-13.30’a kadar devam etmektedir.

Çocuk Kulübü Çalışma Kolları

Klübümüz 100’den fazla çocuğun katılımı ile üç dalda faaliyet göstermektedir

  • Halk Dansları Ekipleri
  • Çocuk Korosu
  • Minikler Grubu

Faaliyetler

a) Halk Dansları

Yaş ve deneyime göre üç gruba ayrılır.Her gurubun iki eğitmeni olur. Hedef Kıbrıslılık bilinci çerçevesinde kendi yerel danslarını öğrenip sahnede sergileyebilmeleridir.

b) Koro Çalışmaları

Hedef geleneksel Kıbrıs türküleri yanında Kıbrıslı bestecilerin şarkılarını öğretmek yaymak ve sevdirmek.

c) Minikler Grubu

Anasınıf ve 1. Sınıf çocuklardan oluşan Minikler grubunda ilkokul öğretmenleri yönetiminde okul öncesi eğitim, eğlenceli oyunlar, el faaliyetleri, resim, skeç gibi etkinlikler yanında halk danslarına temel olacak şekilde ritm ve figür eğitimi de verilmektedir.