Menü

Hakkımızda

Son Güncelleme: 21 Nisan 2018

HASDER üyesi gençlerin örgütlü olduğu bir kulüp olan HASDER Gençlik Kulübü 1997 yılından beridir aktif olarak çalışmakta ve çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. 12-30 yaşlarında yaklaşık 120 üyesi bulunan Kulüp’te gençlerin ilgi alanları doğrultusunda esnek bir çalışma programı uygulanmaktadır.

Halen yurtdışında okuyan Kulüp üyesi onlarca genç bulunmaktadır ve tatillerini geçirmek üzere ülkelerine gelen bu gençlerin de katılımıyla çeşitli etkinlikler ve projeler hayata geçirilmektedir. Özellikle 12-14 ve 15-17 yaş gruplarının oluşturduğu halk dansları ekipleri haftada bir düzenli olarak toplanmakta ve halk dansları çalışmaktadır.

Halk dansları çalışmalarına katılmayan gençler ise kendi aralarında oluşturdukları komitelerde daha farklı alanlarda etkinlikler düzenlemektedirler. Bu etkinlikler arasında film geceleri organize etmek, müzik dinletileri düzenlemek, çevre duyarlılığını artırmak için seminerler ve geziler organize etmek, tüketici hakları konusunda biliçlendirme çalışmaları ve etkinlikler düzenlemek yer almaktadır.

Kulüp üyesi gençlerden oluşan HASDER Gençlik Orkestrası gerek yerel gerekse de pop tarzında eserlerden oluşan repertuarlarıyla özellikle yaz aylarında konserler vermektedir.

İki toplumlu etkinliklere de katılan gençler, uzun yıllardır çözülemeyen Kıbrıs sorununun bir an önce barışcıl bir şekilde çölümlenmesi ve savaşlardan uzak barış, dostluk ve işbirliği içinde bir yaşam için de mücadele etmektedirler.

2003-2004 yıllarında Kıbrıslı Rum gençlik örgütü Soma Akriton ile birlikte yürütülen ve Birlesmis Milletler Proje Hizmetleri Ofisi araciligi ile Amerika Birlesik Devletleri halki ve Birlesmis Milletler Kalkinma Programi tarafindan saglanan hibe ile desteklenen “Yeşil Tüketici” projesini de hayata geçiren Gençlik Kulübü, yeni projeler geliştirmek için çalışmaktadır