14. Lefkoşa Gençlik Günleri’nde Kızlar Sahaya Çıktı

HASDER Gençlik Kulübü 12 Ağustos “Uluslararası Gençlik Günü’nü” görünür kılmak amacıyla yıllardır düzenlediği 14. Lefkoşa Gençlik Günleri’ne, “Kızlar Sahaya Çıkarsa” etkinliği ile devam etti.

Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez HASDER Gençlik Kulübü tarafından gündeme getirilen ve kutlanan Birleşmiş Milletler 12 Ağustos  Uluslararası Gençlik Günü bu yıl “Sürdürülebilir Bir Dünyada Gençler İçin Yeşil Beceriler” teması ile kutlanıyor

HASDER üyesi gençlerin, gönüllü olarak ve büyük bir özveriyle organize ettikleri etkinliklerden biri daha dün akşam Levent Koleji halı sahasında gerçekleşti. “Kızlar Sahaya Çıkarsa” etkinliğinde kızlardan oluşan takımlar, bir futbol turnuvasında dostça mücadele etti.

Turnuva sonunda Değirmenlik takımı Birinci, Kaplanlar takımı İkinci ve Aşkolar takımı da Üçüncü oldu. Maçları gönüllü olarak eski bir HASDER dansçısı olan Osman Özpaşa yönetti. Turnuva sonunda katılanlara katılım belgesi, dereceye giren takım oyuncularına madalya ve hakeme de plaket takdim edildi. Ayrıca gece sonunda Yaprak Ülker, Selma Azbaki ve Gülten Dila Minnoş da “Gol Kraliçeleri” olarak ilan edildiler.

Gecenin sürprizi ise şampiyon takımla gösteri maçı yapmak için sahaya çıkan“Barbie Takımı” idi. Herkesi şaşırtan ve eğlendiren gençlerin kostümleri geceye renk kattı.