2. Lefkoşa Gençlik Günleri

HASDER  Gençlik Kulübü’nün organize ettiği, KTAMS ve MEBANK’ın ana sponsor oldukları II. Lefkoşa Gençlik Günleri 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde HASDER K.Kaymaklı lokalinde gerçekleştirilen sahne üstü gösterileri ile sona erdi. Büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşen etkinliğe katılan gençler iki gece doyasıya eğlendi.

Güney’den geceye katılan “Open Arts” tiyatro gurubunun sahnelediği “Karagiozis Exposed”adlı gölge oyunu büyük bir beğeni ile izlendi ve dakikalarca alkışlandı . Londra , Prag ve güneydeki gösterilerin ardından ilk kez kuzeyde sahne alan grup görmüş olduğu ilgiden memnun olarak aramızdan ayrıldı. HASDER tiyatro grubunun hazırlamış olduğu skeç izleyicileri kahkahalarla güldürdü.

Gecede ana sponsor KTAMS başkanı Ahmet Kaptan  Gızlar Sahaya Çıkarsa Futbol turnuvasında ödül alan takımlara ödüllerini verirken HASDER başkanı Ali Nebih de “Velesbitnan Surlariçi Turu” yarışmasında derece alan sporculara ödüllerini verdi.

Dancerous Breakdance Gösteri grubunun dans şovu büyük bir beğeni ile izlendi  . Baraka Kültür Merkezi  Sol Anahtarı Müzik Grubu, Grup MAT ,   Grup Racket , Grup Smooth Melody ve Grup Dubara gençleri güzel müzikleri ile coşturdu.

Kıbrıslı Gençlik Platforumu  , Adalı Gençlik , Baraka Kültür Merkezi ve  HASDER Gençlik Kulübü yetkilileri  açmış oldukları standlarda gençlere  çalışmalarını tanıttı. Genç fotoğrafcıların eserlerinden oluşan “Karma Fotoğraf Sergisi” beğeni ile izlendi.

Gece HASDER  yönetim kurulu üyesi Hasan Abohorlu’nun ana sponsor KTAMS ve MEBANK yetkililerine  ve katkı koyan kuruluşlar Anıl Spor , Cemer Su , Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi , Bisiklet Federasyonu , Tipografart’a teşekkür konuşması ile sona erdi.