3. Lefkoşa Gençlik Günleri “Sürdürülebilirlik” Konulu Forumla Başlıyor

HASDER Halk Sanatları Vakfı Gençlik Kulübü’nün organize ettiği, Kültür Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan  III. Lefkoşa Gençlik Günleri  10 Ağustos Pazartesi, “Sürdürülebilirlik” konusunun tartışılacağı Forum’la başlıyor.

K. Kaymaklı’daki HASDER Merkezi’nde Saat: 11.00’de başlayacak olan Forum’a katılacak olan örgütler; Kıbrıslı Gençlik Platformu, Adalı Gençlik, Akdeniz Gençlik Merkezi, Genç Vizyon ve HASDER Gençlik Kulübü’nden temsilciler, B.M. tarafından 12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günü’nün bu yılki tema’sı olarak belirlenen “Sürdürülebilirlik” konusundaki bildirilerini sunacaklar ve konuyla ilgili sohbet toplantısı gerçekleştirecekler. Forum’un sonucunda çıkacak olan görüş ve öneriler ilgili kurumlara ve B.M. Genel Merkezi’ne de iletilecek.
Gençlik günlerinin geleneksel etkinliklerinden “Gızlar Sahaya Çıkarsa” bayanlar futbol turnuvası, 10 Ağustos Pazartesi akşamı Saat: 19.00’da Ortaköy’deki Levent Koleji halı sahasında yer alacak. “Velesbitnan Surlariçi Turu” adlı hazine avı şeklindeki bisiklet rallisi 11 Ağustos Salı, Saat: 18.00’de Selimiye Meydanı’ndaki HASDER Halk Sanatları Enstitüsü’nde başlayacak, ikişer kişilik takımlar halinde bisiklet sürücüleri turu tamamlayıp tekrar Enstitü’ye geri dönecekler. Velesbitnan Surlariçi Turu’na katılmak isteyenlerin 10 Ağustos Pazartesi akşamına kadar 0533 8805194 no’lu telefona başvurmaları gerekiyor.
III. Lefkoşa Gençlik Günleri, 12-13-14 Ağustos tarihlerinde, K. Kaymaklı Spor Kulübü karşısındaki HASDER Merkezi’ndeki Sahneüstü Etkinlikleri ile devam edecek. Saat: 20.00’de başlayacak olan etkinliklerde gençlik tiyatrosu, halk dansları ve Latin dans gösterileri ile gençlerden oluşan müzik gruplarının konserleri yer alacak. Ayrıca etkinlikler boyunca, genç fotoğraf sanatçılarının fotoğraf sergisi de izlenebilecek. Gençlik günleri hakkında bilgi almak isteyenler www.genclikgunleri.com  sitesini ziyaret edebilirler.