5. Lefkoşa Gençlik Günleri Sona Erdi

HASDER Gençlik Kulübü tarafından , Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ve Lefkoşa Türk Belediyesi işbirliği içerisinde organize edilen 5.Lefkoşa Gençlik Günleri bir birinden güzel spor, müzik ve dans aktiviteleri ile dolu dolu yaşanan bir haftanın ardından sona erdi.

12 Ağustos Cuma günü yuvarlak masa ve basın toplantısı ile başlayan Lefkoşa Gençlik Günleri , nefes kesen mücadelelerle cumartesi, pazar akşamları ASOK Plazada gerçekleştirilen “İsdirit Bol Hyundai Asok Basketbol Turnuvası” ile devam etti . 40 takımın kıyasıya bir rekabetle yarıştığı turnuvada sıralama şu şekilde oldu :

Minik Erkek :
1.Çetinkaya Bulls 2.Abay Boya

Küçük Erkek :
1.Çetinkaya 2.Kırmızı Şimşekler

Yıldız Bayan:
1.Gulas 2.Nesud Gülay

Yıldız Erkek :
1.Sütçüler 2.Soyer A

Genç Bayan :
1.Şafak Home 2.Gulas

Genç Erkek :
1.Herşey Senin İçin Arın Güvenir 2.Eziç

Büyük Erkek :
1.Akdeniz Spor Birliği
2.Çetinkaya A Team

13 Ağustos Pazartesi LTB işbirliği ile gerçekleştirilen “ZibilSiz Lefkoşa” çevre etkinliğinde Kumsal Parkı’nda fidan dikilmiş ve akşamı “Gızlar Sahaya Çıkarsa” halı saha futbol turnuvasında, kızların futbol oynayamayacağı klişesine bir kez daha son verilmiştir.9 takımın yarıştığı turnuvada birinciliği Levent Koleji kazanırken , Güneyden turnuvaya katılan Soma Akriton A takımı ikinci ve Garacoccolar takımı da üçüncü olmuştur. Kıbrıslı Rum kızı Christina attığı altı golle turnuvanın gol kraliçesi olmuştur. Etkinliğin 3. günü olan salı akşamı bisiklet tutkunlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen “Velesbitnan Surlariçi Turu” bisiklet rallisine katılan 40 takım bir yandan güzelim Lefkoşa’mızın tarihi mekanlarını yeniden keşfederken bir yandan da tatlı bir rekabet içerisinde yarışmışlardır. Yarışma sonucu ödüller şöyle dağılmıştır.

LİSANSLI ERKEKLER :
1. Yunus Polat – Mehmet Demir , 2. Korhan Çağın – Çağtürk Çağın , 3. Ali Bostancı – Soner Akbaş

LİSANSSIZ ERKEKLER :
1. Deniz Nebih – Mehmet Nebih , 2. Önder Önderoğlu – Tekay Aslantürk , 3. Cemal Konnolu – Doğu Konnolu

LİSANSSIZ BAYANLAR :
1. Akile Soygazi – Ayşe Çakli , 2. Seden Tunççağ – Çise Tunççağ 3. Ecem Alışkan – Selen Özseden

LİSANSSIZ KARMA ÇİFTLER :
1. Selim Ulubatlı – Misli C. Seyhani , 2. Memduh Bora Özkeser – Gülderen Aktuna , 3. Erkan Dönmez – Gülşah Galipoğluları

TAKIMLAR :
LİSANSLI KATEGORİ:
1. BİSİKLET EVİ

LİSANSSIZ KATEGORİ :
1. HASDER , 2. BİSİKLET EVİ , 3. ATATÜRK ÖĞRETMEN AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİ

Yine aynı akşam HASDER Kaymaklı Lokalinde nefes kesen dans şovları ve müzikleriyle muhteşem bir latin gecesi yaşanmıştır. 17 Ağustos Çarşamba günü HASDER Lokalinde Avrupa Komisyonu KıbrısTemsilciliği işbirliği ve Yrd.Doç.Dr Müge Beidoğlu yönetiminde “Gönüllü Yönetimi ve Gönüllülük Psikolojisi” konulu bir atölye çalışması düzenlenmiştir. 25 gencin katıldığı çalışma çok verimli bir şekilde sonuçlanmıştır. Aynı akşamı yaşanan keyif dolu bir Kıbrıs gecesinde Lefkoşa Belediye Orkestrası, Hasder Halk Dansları gurupları , Dance For Peace iki toplumlu dans gurubu ve HGK Akustik sahne aldı. 18,19 Ağustos akşamları muhteşem konserlerle etkinlik devam etti. İki gün süren konserlerde Emre Pehlivan , Sancılı İnek , Gurup MAT, Rockcorn , Musician Girls , Grup Frekans , Fikri Karayel , Carpe Diem ve Gurup Yanıklar sahne aldı . Etkinliğin sonunda tamamen gençlerden oluşan organizasyon komitesini izleyicilere tanıtan Ferhun Faruk işbirliği yapan Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ve Lefkoşa Türk Belediyesine etkinlik sponsorları Golden Tulip Otel, Metropol Süpermarket, Hyundai Asok, Mardo, Cemer Su, Universal Sigorta, MapFree, Cherry Red Advertising, Cyprus Cycling Bisiklet Evi, Deniz Plaza ve Levent Kolejine; sahne grafitisini tuvale döken Tuğçe Fenercioğlu ve Derviş Nihat’a; ve destek veren gençlik örgütleri Adalı Gençlik, Genç Folkder, KGP, Genç Vizyon , AÖA Öğrencileri ve Khora’ya teşekkür etti.