6. Lefkoşa Gençlik Günleri Sona Erdi

HASDER Gençlik Kulübü tarafından Avrupa Komisyonu işbirliği ile organize edilen 6.Lefkoşa Gençlik Günleri Perşembe ve Cuma akşamları yaşanan konser geceleri ile sona erdi. Lefkoşa halkına ve gençliğe spor müsabakaları ile heyecan , sahne gösterileri ile de eğlenceli saatler yaşatan etkinliğin son akşamında gençler Frekans , Gurup Mat ve Gurup RAST’ın güzel müzikleri ile coştu. HASDER Kaymaklı Lokalinde Perşembe ve Cuma akşamları gerçekleştirilen konser gecelerinde coşku ve neşe vardı.Perşembe akşamı Sound Band, Strange Union , Nafiz Dölek ve Pentamim’le geceye katılanlar eğlenceli bir gece geçirdiler.

7 Ağustos Cuma günü ise HASDER Kaymaklı Lokalinde gerçekleştirilen atölye çalışmasında “Aktif Yaşlanma ve KKTC’de Yaşlıların Yaşam Kalitesi” irdelendi . Salih Sarpten moderatörlüğünde gerçekleştirilen atölye çalışmasına 25 genç katıldı. Etkinlikler süresince Çıralı Plastiğin katkıları ile yürütülen “Zibilsiz Lefkoşa” kampanyasında çeşitli bölgelerde 1000 adet çöp poşeti ve bildiri dağıtıldı.

1 hafta süren Lefkoşa Gençlik Günleri kapsamında gençlerimiz bir yandan sosyal sorumluluklarının bilinci ile yürüttükleri çevre kampanyası ve “Aktif Yaşlanma” ve “Gençlerle Daha İyi Bir Dünya İnşa Etmek” konulu toplantılarla kendilerini geliştirirken diğer yandan yaşanan dans ve müzik akşamları ile de eğlencenin doruğunda bir hafta geçirdiler.