Gökçeoğlu’nu Da Kaybettik

Halkbilimi konularında Mustafa Gökçeoğlu hocamız ilk çalışmasını, ilk kez katıldığı HASDER 4. Halkbilimi Sempozyumunda sunmuştu.O günden sonra çalışmalarına hiç ara vermedi ve pek çok eser bıraktı arkasında. Onu hiç unutmayacağız.11 Mart 1986 tarihli Yeni Düzen gazetesinde şu haber vardı: “Halk Sanatları Derneği (Has-Der) tarafından düzenlenen 4. Halk bilim (Folklor) sempozyumu geçtiğimiz Cuma akşamı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Sempozyumda bir konuşma yapan Turizm ve Kültür Bakanı İsmail Bozkurt, Has-Der’in halkbilim konusunda başlattığı çalışmaları verimli olarak niteledi.Bozkurt, sempozyumun sonuçlarını Bakanlığın değerlendireceğini de belirtti.Has-Der Başkanı Kani Kanol’un yönettiği sempozyumda Ahmet An, Harid Fedai, Ali Nesim, İbrahim Davulcu, Mehmet Ertuğ, Mustafa Gökçeoğlu, Oğuz Yorgancıoğlu ve Dernek Adına Ali Hoca ile Başkan Kanol kendi araştırma konularını izleyicilere aktardılar.”

Halkbilimi konularında Mustafa Gökçeoğlu hocamız ilk çalışmasını, ilk kez katıldığı HASDER 4. Halkbilimi Sempozyumunda sunmuştu.

O günden sonra çalışmalarına hiç ara vermedi ve pek çok eser bıraktı arkasında. Onu hiç unutmayacağız.

11 Mart 1986 tarihli Yeni Düzen gazetesinde şu haber vardı: “Halk Sanatları Derneği (Has-Der) tarafından düzenlenen 4. Halk bilim (Folklor) sempozyumu geçtiğimiz Cuma akşamı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Sempozyumda bir konuşma yapan Turizm ve Kültür Bakanı İsmail Bozkurt, Has-Der’in halkbilim konusunda başlattığı çalışmaları verimli olarak niteledi.

Bozkurt, sempozyumun sonuçlarını Bakanlığın değerlendireceğini de belirtti.Has-Der Başkanı Kani Kanol’un yönettiği sempozyumda Ahmet An, Harid Fedai, Ali Nesim, İbrahim Davulcu, Mehmet Ertuğ, Mustafa Gökçeoğlu, Oğuz Yorgancıoğlu ve Dernek Adına Ali Hoca ile Başkan Kanol kendi araştırma konularını izleyicilere aktardılar.”