HASDER 18. Çocuk şenliği’nde coşku vardı

Korona Virüs Pandemisi nedeniyle  iki yıl çalışmalarına ara vermek zorunda kalan ve geçtiğimiz yıl yeniden yapılanrak tekrardan faaliyetlerine başlayan HASDER Çocuk Kulübü, geleneksel etkinliklerinden biri olan olan Çocuk Şenliği’ni, geçtiğimiz Cumartesi akşamı büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. 

HASDER Çocuk Kulübü’nün uzun yıllar yöneticiliğini yapmış merhum İlker Özova ile eğitmenlik görevini sürdürdüğü dönemde hayatını kaybeden merhum Özkan Gürler’in anılarına ithaf edilen şenlik, ayni günün sabahı, Selimiye Meydanı’ndaki HASDER El Sanatları Merkezi’nin bahçesinde yer alan “Resim Yapma Etkinliği” ile başladı. HASDER’li çocukların, sabah yaptıkları boyama ve resimler, akşamki sahne gösterilerinin düzenlendiği alanda asılarak sergilendi.

            HASDER’in K.Kaymaklı’daki çalışma merkezinde gerçekleştirilen sahne gösterileri HASDER Çocuk Korosu’nun Kıbrıs şarkılarından oluşan dinletisiyle başladı.  HASDER Çocuk Kulübü sorumluları Ayşe İnönü Kayalı ve Hasan Abohorlu’nun konuşmalarının ardından konuk olarak katılan Lefkoşa Jimnastik Kulübü spocuları gösterilerini sundular. Şenlik, Papatyalar, Yaseminler ve Yıldızlar gruplarının halkdansları gösterileri ile devam etti ve çocuk ekipleri izleyenlerden büyük ilgi ve beğeni aldı. Gecenin sonunda, yıl boyunca emek veren HASDER gönüllüleri tüm eğitmenler ve sorumlulara katılım belgeleri takdim edildi. Şenlik, tüm çocukların katılımıyla çevre sorunlarına ve doğanın korunmasına dikkat çeken final tablosuyla sona erdi.            

HASDER Çocuk Kulübü, yaz tatilinin ardından, yeni dönem çalışmalarına Eylül ayında başlanacağını açıkladı.