HASDER 33. Genel Kurulu Yapıldı

1977 yılında kurulan Halk Sanatları Derneği’nin 33. Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonunda Küçük Kaymaklı’daki Çalışma Merkezinde gerçekleşti.

Kurulda özellikle ülkemizde her geçen gün daha da zorlaşan yaşam koşullarında gönüllü çalışan kurumlarımızın ayakta kalma mücadelesi vererek başarılı olmasının yolunun ancak kendi ayakları üzerinde durabilmeyi başarmasından geçtiği vurgulandı. Bağımsız sivil toplum örgütlerinin kimselere biat etmeden, üyelerinden alacağı destekle çalışmalarını yürütmesinin önemine de vurgu yapılan toplantıda,  önümüzdeki iki yıl görev üstlenecek, yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimleri de yapıldı.

Yönetim Kurulu’na Kani Kanol, Öcal Erten, Sonay Anıl, Aydan Tümsoy, Hasan Çağlıoğlu ve Hasan Abohorlu seçilirken, Denetleme Kurulu’na ise Hüseyin Nebih, Tarık Güven Emiroğlu ve Ulus Beledoğlu seçildi.

Genel Kurul’da 1977 yılında kurulan Halk Sanatları Derneği ile 2000 yılında dernek ile ayni amaç ve hedefler doğrultusunda, dernek üyelerinin kurdukları Halk Sanatları Vakfı’nın entegre ve ortak bir yönetim ile çalışmalarını ve etkinliklerini yürütmesi konusunda da bir karar üretilerek, bu konuda gerekli yasal altyapının hazırlanması için oybirliği ile yönetime yetki ve görev verildi.