Uluslararası Gençlik Günü’nde Yuvarlak Masa Toplantısı

HASDER Gençlik Kulübü 12 Ağustos “Uluslararası Gençlik Günü’nü”, 14. Lefkoşa Gençlik Günlerinin son etkinliği olan Yuvarlak Masa Toplantısıyla kutladı. Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Uluslararası Gençlik Günü’nü yıllardır toplumda görünür kılmak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Lefkoşa Gençlik Günleri, farklı örgütlerden gelen genç temsilcilerin sundukları bildirilerle sona erdi.

Bu yılın teması olan “Sürdürülebilir Bir Dünyada Gençler İçin Yeşil Beceriler”,  Gençlik Günü çerçevesinde düzenlenen  Yuvarlak Masa Toplantısı’nın konusu oldu. HASDER’in davet ettiği partiler ve  sivil toplum örgütleri arasında toplantıya katılmayı kabul eden ve bildiri sunan örgütler ise şunlar oldu: Anonim Gençlik örgütünden  Ömer Karadayı, Bağımsızlık Yolu partisinden Özgür Garipsazcı, Baraka Kültür Merkezi’nden Alaşya Şansal Rahvancıoğlu, Demokrat Parti’den Can Özen, Dikmen Gençlik Merkezi’nden Niyazi Tuğaç, Lefkoşa Folklor Derneği’nden Manolya Havalı, Hasder Gençlik Kulübü’nden Gizem Kambillili ve Toplumcu Demokrasi Partisi’nden Suat Bağseven.

Toplantı sonunda HASDER Gençlik Kulübü Eş Başkanları Seden Beyit ve Hasan Ciyaslıoğlu tüm katılımcılara birer Katılım Belgesi verdiler ve 14.Lefkoşa Gençlik Günleri’nin Yuvarlak Masa Toplantısı etkinliği ile sona erdiğini, gelecek yıllarda da Uluslararası Gençlik Günü’nü gençlerin ilgisini çekecek farklı etkinliklerle kutlamaya devam edeceklerin belirttiler.