“Velesbitnan Surlariçi Turu” Yapıldı

12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günü çerçevesinde HASDER Gençlik Kulübü tarafından organize edilen 14. Lefkoşa Gençlik Günleri, “Velesbitnan Surlariçi Turu” yarışma şeklinde yapıldı.

Erkekler ve Karma takımlar kategorisinde düzenlenen etkinlik zamana karşı define avı formatında gerçekleşti. Bisikletçiler ikişer kişilik takımlar halinde Surlariçinde bulunan tarihi yerleri bularak Selimiye Meydanında bulunan HASDER El Sanatları Merkezi binası bahçesinde finiş yaptılar.

Birleşmiş Milletler bu YılınTemasını, Sürdürülebilir Bir Dünyaya Doğru “Gençler İçin Yeşil Beceriler” olarak belirledi. Daha yeşil bir dünyaya başarılı bir geçiş, söz konusu “yeşil becerilerin” geliştirilmesine bağlı olacaktır. Yeşil beceriler, “sürdürülebilir ve kaynakları verimli kullanan bir toplumda yaşamak, böyle bir yaşamı geliştirmek ve desteklemek için gereken bilgiler, yetenekler, değerler ve tutumlardır”. Bisiklet kullanımın da bu süreçte önemli bir yeri olacaktır.

Yarışma sonucunda dereceye giren bisikletçiler ise şu kişiler oldu:

Erkekler kategorisinde Birincilik İbrahim Gökçe – Ömer Bayraktar’ın, İkincilik  Mehmet Salih Akan – Adnan Talik, Üçüncülük ise  Baran Sakar – Bekir Özdeğirmenci. Karma kategorisinde Birincilik Öcal Erten – Akış Soygazi, İkincilik  Ali Ülker – Yaprak Ülker ve Üçüncülük ise  Berk Erten – Akile Çağlıoğlu.

Dereceye girenlere madalyalarını Gençlik Kulübü Eş Başkanları Seden Beyit ve Hasan Ciyaslıoğlu takdim etti. Uzun yıllardır bu etkinliğin Baş Hakemliğini yapan İbrahim Önderoğlu’na da HASDER Vakıf Başkanı Kani Kanol tarafından bir plaket takdim edildi.