19. HASDER Çocuk Şenliği Yapıldı

HASDER Çocuk Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak genç yaşta hayata gözlerini yuman HASDER üyesi, eğitmeni ve yöneticisi İlker Özova ile Özkan Gürler anısına yapılmakta olan HASDER Çocuk Şenliği’nin on dokuzuncusu Küçük Kaymaklı’daki Çalışma Merkezinde kalabalık bir izleyici önünde coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Gecenin başında HASDER Çocuk Korosu’nun seslendirdiği Kıbrıs şarkıları büyük bir beğeniyle izlendi. Gecede Çocuk Kulübüne devam eden farklı yaş gruplarındaki çocukların oluşturduğu Papatyalar, Yaseminler, Feslikanlar ve Yıldızlar isimli halk dansları gruplarının sahne performansları yer aldı. Misafir çocuk ekipleri Yakındoğu Spor Kulesi Dans ve Jimnastik Okulu ile Cranberries Dans Okulu dansçıları da geceye renk kattılar.

Gecenin sürprizi ise Çocuk Kulübü’ne devam eden çocukların annelerinin oluşturduğu “Anneler Ekibinin” çok kısa zamanda öğrendikleri Kıbrıs Halk Oyunlarını büyük bir başarı ile sahnelemeleriydi. Gecenin sonunda ise tüm çocukların ve eğitmenlerin katılımıyla oluşturulan” Savaşlara Hayır” sahnesiyle, Dünyada ve hemen yanı başımızda Gazze’de öldürülen çocuklara dikkat çekildi.

Bir önceki gecede de çocuklar yine ayni mekanda hem resim boyama hem de Geleneksel Kıbrıs Çocuk Oyunları Atölyelerine katılarak, çok keyif aldıkları bir etkinlikte güzel ve mutlu iki saat geçirdiler.