Çocuklar 9. Çocuk Şenliği’nde Becerilerini Sergiledi

HASDER Çocuk Kulübü tarafından, merhum yönetici ve eğitmenleri İlker Özova ve Özkan Gürler anısına düzenlenen 9. Çocuk Şenliği, 18-19 Mayıs 2012 tarihlerinde HASDER Kaymaklı lokalinde gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklara eğlenceli iki gün yaşattı.

9. Çocuk Şenliği 18 Mayıs Cuma akşamı HASDER Lokalinde yer alan “RESİM YAPMA ETKİNLİĞİ” ile başladı. Resim etkinliğinde yere serilen bez üzerine çocuklar iç dünyalarını yansıtan resimlerini çizdiler. Resim yapma etkinliğinin ardından, K. T. Devlet Tiyatrosu sanatçısı Nergül Tuncay’ın yönetmenliğinde Atatürk Öğretmen Akademisi Öğrencileri Tiyatro Kulübü’nün sergilediği “Gizemli Fasulye” adlı Çocuk Tiyatrosu sahne aldı. İnteraktif bir oyun şeklinde sergilenen oyuna çocuklar da katılarak neşeli dakikalar geçirdiler.

HASDER 9. Çocuk Şenliği, 19 Mayıs Cumartesi akşamı saat: 20.00’de, HASDER merkezinde yer alan “SAHNE GÖSTERİLERİ” ile sona erdi.Merhum yöneticiler ,İlker Özova ve Özkan Gürler’in yaşamından kesitler içeren slayt gösterisi ile duygusal bir ortamda başlayan gecede Çocuk korosu birbirinden güzel parçalar seslendirdi.HASDER Çocuk Kulübü Çocuk ekipleri ve Yıldız Gruplarının halkdansları gösterileri ile devam eden etkinlikte 140 küçük danscı sahne alarak yıl boyu öğrendikleri oyunları ailelerine izlettiler. Etkinlikler boyunca çocuk kulübü minikler grubu üyesi çocuklar tarafından hazırlanan elişi ve resimler de sergilendi.