Gençler Çevirimiçi Sirto Yarışması Başvuru Tarihleri Uzatıldı

HASDER (Halk Sanatları Vakfı), LTB (Lefkoşa Türk Belediyesi) ve UKÜ (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) tarafından organize edilen gençler çevrimiçi Sirto Yarışması başvuru tarihleri gençlerin sınav haftalarına denk gelen son başvuru tarihi nedeniyle uzatıldı.

Yeniden düzenlenen programa göre yarışmaya başvurular 9 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek. Oylama ise halen başlamış durumdadır ve 19 Şubat 2022 tarihinde sona erecek.

Her biri 2000 TL tutarındaki iki Özel Ödül ile her biri 3000.00 Tl tutarında Mustafa Serdengeçti, Mustafa Gökçeoğlu, İbrahim Arap, Sezer Kaşer, Sadiye Destur, Atiye Balcı adına konan altı ödülün dereceye girenlere dağıtım seremonisi ise 20 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

2.30 dakikadan uzun olmayacak videolarını www.hasder.org adresine girip, YARIŞMA sayfasına yüklemek suretiyle, yarışmaya başvurabilecek gençlerin en az 15 en çok 30 yaşlarında olması gerekmektedir. Kadın ve Erkek Sirtoları kategorisinde yarışacak gençlerin daha detaylı bilgi için HASDER web sitesinde ilan edilen şartnameyi okuyup, inceleyebilirler.