Hasder 6. Çocuk Şenliği 30-31 Mayıs’ta Gerçekleştirildi

HASDER Çocuk Kulübü’nün organize ettiği, merhum yöneticisi İlker Özova anısına ithaf edilen “6. Çocuk Şenliği”,  30-31 Mayıs 2009 tarihlerinde gerçekleştirildi. İstanbul’dan İhlas Koleji halk dansları ekibinin de konuk olarak katıldığı şenlik, 30 Mayıs Cumartesi sabahı saat: 11.00’de Büyük Han’ın yanında yer alan Lefke Hanı’nda “Resim Yapma Etkinliği” ile başladı. İhlas Koleji Halk dansları ekibi ve HASDER yıldız gurubunun gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte çocuklar yere serilmiş bezler üzerine resim yaptılar.

31 Mayıs Pazar akşamı saat: 20.00’de K. Kaymaklı Spor Kulübü karşısındaki HASDER Lokali’nde sahne üstü müzik ve dans gösterileri yer aldı. Konuk halk dansları ekibi ile birlikte HASDER Çocuk Kulübü’nde çalışmalarını sürdüren dört çocuk  halk dansları grubunun yanı sıra çocuk korosu ve yıldızlar grubu da gösterilerini sundular. Gecede ayrıca çocuklar için çeşitli oyun standları da kuruldu.

6. Çocuk Şenliği’ne sponsor olarak katkı sağlayan  Artesa Group, Asok Ltd., Yaman Süpermarket, Cemer Su ve Aslan Boya’ya teşekkür eden HASDER yetkilileri, ilgili makamları sosyal ve kültürel içerikli bu tip organizasyonlara daha fazla katkıda bulunmaya davet ettiler.