Hasder Çocuk Gecesi’nde 120 Çocuk Sahne Aldı

Meriç Süt Ürünleri sponsorluğunda ve HASDER Halk Sanatları Vakfı tarafından organize edilen 15. Çocuk ve Masal Şöleni çerçevesinde düzenlenen Çocuk Gecesi, geçtiğimiz akşam Gülen Yüzler Ana Okulu, Vakıf Ana Okulu, Fazıl Plümer Ana Okulu ve Yenicami Okul Öncesi Eğitim Merkezi öğrencilerinin katılımıyla AKM’de gerçekleşti.

Yaklaşık iki saat süren etkinlikte görev alan okulların öğrencilerinden oluşan koro, halk dansı, modern dans, şiir, ve drama ekipleri ailelerine ve izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede birer yetişkin gibi şiir okuyan, dans eden, çeşitli küçük skeçler sunan 4-5 yaşlarındaki 120 minik öğrenci, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Etkinlik sonunda katılımcı okullara ve onları hazırlayan öğretmenlere günün anısına başarı belgeleri ve plâketler verildi. Meriç Süt Ürünleri Sahibi Candan Avunduk ve İlköğretim Dairesi görevlilerinden Fergün Kırlı tarafından verilen belge ve plâketlerin dağıtımından sonra sorumlu öğretmenler, müdürler ve HASDER yetkilileri topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“Haydi Resim Yapalım” Etkinliği Cumartesi Günü.

Çocuk ve Masal Şöleni, “Haydi Resim Yapalım” etkinliği ile devam ediyor. Cumartesi (bugün) saat 10.00’da Sarayönü’nde başlayacak etkinlik, yaklaşık 2 saat sürecek. Burada çocuklar kendilerine verilen bir konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini, önceden hazırlanmış 20 metrelik büyük bez pankartlara çizip boyayacaklar. Resimlerini tamamlayan çocuklar, çizip boyadıkları bezlerle birlikte topluca Kuğulu Park’a kadar şarkılar söyleyerek yürüyecekler. Etkinliğin tüm çocuklara açık olduğunu belirten Organize Komitesi tüm çocukları özgürce ve gönüllerince resim yapmaya davet etti.

Masal Anlatma Finali Pazar Günü…

Geçen hafta ön elemelerde başarılı olan masalcı çocuklar, önümüzdeki Pazar günü Masal Anlatma Yarışması Finali’nde bir kez daha yarışacaklar. 15 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te AKM’de gerçekleşecek finalde, iki kategoriden finale kalan yaklaşık 30 çocuk masalcı yarışacak. Yarışma sonunda, her iki kategoriden de en iyi masal anlatan 8 çocuk, Meriç Süt Ürünleri tarafından konan ödülleri paylaşacak. Etkinlikte ayrıca HASDER Çocuk Korosu şarkılarıyla yer alırken, Meddah Mehmet Ertuğ da “Masalcı Nine” tiplemesiyle programa renk katacak.

HASDER Çocuk ve Masal Şöleni Komitesi, tüm çocukları bu güzel etkinliğe davet ettiklerini belirterek heyecanlı, eğitici ve eğlenceli bir tatil günü geçirmek isteyen çocukları aileleri ile birlikte AKM’de bekleyeceklerini ifade ettiler.