HASDER Çocuk Kulübü Eskişehir’e Gitti

HASDER Halk Sanatları Vakfı’nın Çocuk Kulübü dansçıları, Eskişehir’de düzenlenen Uluslararası Çocuk Festivali’nde gösteriler yapmak üzere 26 kişilik bir kafile ile Ankara üzerinden Eskişehir’e gitti.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

21-24 Nisan tarihlerinde MAT-FKB Özel Gelişim Okulları tarafından organize edilen 3. Uluslararası Çocuk Festivali’nde gösteriler yapacak olan HASDER Çocuk Kulübü üyesi dansçılar, aileler yanında misafir edilecek.

Çocuk dansçılar, 23 Nisan Çocuk bayramı çerçevesinde Eskişehir’de çeşitli ülkelerden gelen diğer çocuk ekipleriyle birlikte dünya barışına katkı sağlamaya, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar geliştirmeye çalışacaklar. Küçük yaşlardan itibaren ailelerinden ayrı seyehat etmeye ve hiç tanımadıkları aileler yanında kalarak, kendi bağımsız kişiliklerini geliştirmeye büyük katkı sağlayan bu gibi etkinliklere katılmaktan mutluluk duyan çocuk dansçılar, özverili alışmalarının meyvelerini toplamaktan memnun olduklarını belirttiler.

İlk kez Kültür Dairesi’nden, kafilenin yol paralarının küçük bir kısmını bağış olarak alacakları için mutlu olduklarını belirten HASDER Başkanı Kani Kanol, “dileğimiz geçmişte yaşanan çifte standart uygulamaların bir an önce sona erdirilerek, tüm sivil toplum örgütlerine eşit davranılması ve belli kriterler çerçevesinde ciddi, programlı çalışan örgütlere maddi ve manevi destek verilmesidir” dedi.