HASDER Çocuk Yaz Kampı 18-20 Haziran 2010 tarihleri arasında O.D.T.Ü. Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Kalkanlı’da yapıldı.

HASDER Çocuk Kulübü üyesi ve Yıldızlar grubu elemanlarından 67 çocuk ve 10 eğitmenin katıldığı kampta neşeli günler geçiren çocuklar bir yılın yorgunluğunu atıp yaz tatiline güzel bir başlangıç yaptı.

Kamp süresince ODTÜ KK Kampüsünün muhteşem havuz ve spor tesislerinden doyasıya yararlanan çocuklar düzenlenen çeşitli aktivitelerde yer aldı. Organize edilen çeşitli atölye çalışmalarında arkadaşları ile görüş ve düşüncelerini paylaşan çocuklar geceleri düzenlenen partilerde müzik ve dans yeteneklerini sergiledi.

Kampüs içerisindeki Astronomi Müzesi’ni de gezme imkanı bulan çocuklar bilim ve teknolojinin gelişimini ilgi ile izlediler.

Vakıf başkanı Ali Nebih yapmış olduğu açıklamada modern ve çağdaş konaklama ve aktivite olanaklarına sahip ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü yetkililerine göstermiş oldukları misafirperverlik için teşekkür etti. Ülkemizde böylesine alt yapı olanaklarına sahip kuruluşların imkanlarını sivil toplum kuruluşları ve ülke gençliğinin kullanımına açmasının çok önemli olduğunu belirten Nebih Gençlik Dairesi Müdürlüğü ile de benzer işbirliğini arzu ettiklerini vurguladı. Lapta ve Kantara Gençlik Kamplarından derneklere üye gençlerin de yararlanabilmesi için gerekli program düzenlemelerinin yapılmasını arzu ettiklerini belirten Nebih velilere de göstermiş oldukları güven ve destekten dolayı teşekkür etti.