Masallar Çocuklarla Canlandı

Mustafa ve Arın Güvenir Anısına Gerçekleştirilen HASDER 21. Çocuk ve Masal Şöleni sona erdi.

HASDER Çocuk Kulübü tarafından organize edilen 21. Çocuk ve Masal Şöleni, 4 Mayıs Cumartesi günü YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’te gerçekleştirilen final yarışması ile sona erdi.

Gülver Ticaret sponsörlüğünde merhum Mustafa ve Arın Güvenir anısına düzenlenen Masal Anlatma Yarışması büyük bir katılımla 27 Nisan günü gerçekleştirilen ön eleme ile başlamış ve iki kategoriden toplam yirmiiki öğrenci finalde yarışmaya hak kazanmıştı.

Final etkinliği HASDER Çocuk Korosunun seslendirdiği birbirinden güzel Kıbrıs Halk Şarkıları konseri ile başladı. İmge Darbaz Akgür yönetimindeki koronun seslendirdiği birçok parçaya salonu dolduran izleyiciler katılarak büyük bir coşku oluşturdu. Pantomim sanatçısı Rıza Şen’de pantomimleri ile şölene renk kattı.25 yıllık geçmişi olan etkinlik için hazırlanan projeksiyon gösterisi nostaljik anıları canlandırırken katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Seçici kurul üyeleri Şengül Üstüner , Deniz Çakır , Doğan Erçağ , Asu Demircioğlu ’nun yapmış olduğu değerlendirme sonucu iki kategoride ödül kazananlar aşağıdaki gibi belirlendi :

1. KATEGORİ’de Ödül alanlar :

1. Poyraz Akdoğdu
2. Emine Hilal Şeker
3. Begüm Şeker
4. Zeynep Mina Caner
4. Ceren Bulut
5. Zeynep Sıtkı

2. KATEGORİ’de Ödül alanlar :

1. Meryem Beyza Saçkan
2. Nil Şekeroğlu
3. Emre Özdil
4. Feriha Karakaşlı
5. Sudem Nilüfer Çeliker

Ödül töreninde bir konuşma yapan Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay çocukların gelişimi açısından büyük önem arzeden böylesi etkinlikleri düzenleyen HASDER’e ve etkinliğe sponsor olan Gülver Ticaret’e teşekkür ederek , etkinliklerin devamından yana her türlü desteği vemeye hazır olduklarını vurguladı. Organize komitesi adına konuşan Fatma Avni Kükrer ise Mustafa ve Arın Güvenir anısına gerçekleştirilen bu etkinlğe katılan yüzlerce çocuğun erken yitirdiğimiz bu iki güzel insanın ansını her zaman yaşatacağını vurgulayıp , etkinliğe katılan çocuklara ,onları hazırlayan öğretmenlerine ve velilere , sponsor olan Gülver Ticarete teşekkür etti. Folklorik bir öğe olan masalın, çocukların eğitimine , özgüvenlerinin ve hayal dünyalarının gelişmesine olan olumlu etkilerini dile getiren Kükrer , bu şölenin sürdürülmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.