Mustafa ve Arın Güvenir Anısına Gerçekleştirilen HASDER 20. Çocuk ve Masal Şöleni Sona Erdi

HASDER Çocuk Kulübü tarafından organize edilen 20. Çocuklar Arası Masal Anlatma Şöleni, 12 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen final yarışması ile sona erdi.

Gülver Ticaret sponsörlüğünde merhum Mustafa ve Arın Güvenir anısına düzenlenen Masal Anlatma Yarışması büyük bir katılımla 5 Mayıs günü gerçekleştirilen ön eleme ile başlamış Kuzey Kıbrıs’ın çeşitli okullarından yüzyirmi çocuk 20 Temmuz Fen Lisesi salonunda gerçekleştirilen ön eleme sonucu ilkokul 1. ve 2. sınıflardan oniki ve ilkokul 3,4 ve5. sınıflardan oniki olmak üzere toplam yirmidört öğrenci finalde yarışmaya hak kazanmıştı.
Sıralama sonucu iki kategoride ödül kazananlar aşağıdaki gibi belirlendi :

KATAGORİ I

1.Nil Şekeroğlı

2.Hüseyin Şeref

3.Sudem Çeliker

4.Helin Çeliktaş

5.Batuhan Menteş

KATAGORİ II

1.Alaranaz Bacdar

2.Zerin Akgür

3.Elif İlayda Canbolat

4.Volkan Yavuz/

Sıla Tabur

5.Elçin Aykan

Ödül töreninde bir konuşma yapan Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay çocukların gelişimi açısından büyük önem arzeden böylesi etkinlikleri düzenleyen HASDER’e ve etkinliğe sponsor olan Gülver Ticaret’e teşekkür ederek , etkinliklerin devamından yana her türlü desteği vemeye hazır olduklarını vurguladı. Organize komitesi adına konuşan Fatma Kükrer ise Mustafa ve Arın Güvenir anısına gerçekleştirilen bu etkinlğe katılan yüzlerce çocuğun erken yitirdiğimiz bu iki güzel insanın ansını her zaman yaşatacağını vurgulayıp , etkinliğe katılan çocuklara , velilere ve sponsor olan Gülver Ticarete teşekkür etti.