HASDER 21. Çocuk ve Masal Şöleni Başladı

HASDER Çocuk Kulübü tarafından organize edilen 21. Çocuk ve Masal Şöleni, 27 Nisan günü YDÜ Kütüphanesi Salon 3’te gerçekleştirilen öneleme yarışması ile başladı.

Gülver Ticaret sponsörlüğünde merhum Mustafa ve Arın Güvenir anısına düzenlenen Masal Anlatma Yarışmasına çocuklarımız büyük ilgi gösterdi. Kuzey Kıbrıs’ın çeşitli okullarından yüzyirmi çocuk YDÜ Kütüphane Salon 3’te gerçekleştirilen ön elemelere katıldı.

Seçici kurul üyeleri Şengül Üstüner , Deniz Çakır , Doğan Erçağ ,Melihat Melis Beşe’nin yapmış olduğu değerlendirmeler sonucu ilkokul 1. ve 2. sınıflardan onbir ve ilkokul 3,4 ve5. sınıflardan onbir olmak üzere toplam yirmiiki öğrenci finalde yarışmaya hak kazandı. Şölene katılan tüm çocuklara Gülver Ticaret tarafından hediyeler ve katılım belgeleri verildi.

1. KATEGORİ’de FİNALE KALANLAR :
1. Begüm Şeker
2. Merve Yıldız
3. Emine Hilal Şeker
4. Işılsu Tekin
5. Ceren Bulut
6. Poyraz Akdoğdu
7. Kadriye Lapadhizi
8. Zeynep Naz Uğurluay
9. Zeynep Mina Caner
10. Zeynep Sıtkı
11. Beyza Doğan

2. KATEGORİ’de FİNALE KALANLAR :
1. Nil Şekeroğlu
2. Helin Saygınsoy
3. Emre Özdil
4. Sudem Nilüfer Çeliker
5. Meryem Beyza Saçkan
6. Ece Azra Kral
7. Eren Aslan
8. Şahnaz Gökel
9. Alara İlteralp
10. Fatma Önder
11. Feriha Karakaşlı

Masal komitesi sorumlusu, Fatma Avni Kükrer ,yapmış olduğu açılış konuşmasında 25 yıldır desteğini esirgemeyen seçici kurul üyelerine ve sponsora teşekkür ederek , gelişen teknolojiye ve sanal ortamlara rağmen masalın çocuk gelişimi ve eğitimi üzerindeki değişmeyen önemli etkilerini vurguladı.

21. Çocuk ve Masal Şöleni 4 Mayıs tarihinde YDÜ Kütüphanesi Salon 4’te gerçekleştirilecek final etkinliği ile sona erecek. Finale HASDER Çocuk Korosu seslendireceği Kıbrıs Şarkıları ile renk katacak.