Sarayönü Çocuklarla Şenlendi

Meriç Süt Ürünleri sponsorluğunda ve HASDER Halk Sanatları Vakfı tarafından organize edilen 15. Çocuk ve Masal Şöleni çerçevesinde düzenlenen “Haydi Resim Yapalım” etkinliği için Sarayönü’nde toplanan yüzlerce çocuk, “Trafik Kurallarına Uyalım” konusunda duygu ve düşüncelerini yansıtan resimler yaptı.

Dün saat 10.30’da sarayönü’nde toplanan çocuklar müzikler ve şarkılar eşliğinde büyük bez pankartlar üzerine resimler yaptıktan sonra, Kuğulu Parka kadar pankarlarla yürüyerek orada kendilerini bekleyen ailelerine teslim edildi.

Resim etkinliği öncesinde çocuklara, trafik kurallarına uymanın önemi üzerinde kısa bilgiler veren görevliler eşliğinde resim yapan çocuklar, ülkemizi ziyaret eden turislerin de büyük ilgisini çekti. Müzikler ve şarkılar eşliğinde başlayan etkinlik nedeniyle Sarayönü Meydanı, çocukların varlığıyla bir anda cıvıl cıvıl bir görüntü kazandı.

Masal Anlatma Finali Bugün Yapılıyor

Meriç Süt Ürünleri sponsorluğunda ve HASDER Halk Sanatları Vakfı tarafından organize edilen 15. Çocuk ve Masal Şöleni çerçevesinde geçtiğimiz hafta düzenlenen ön elemelerde başarılı olan masalcı çocuklar, bugün (Pazar) Masal Anlatma Yarışması Finali’nde bir kez daha yarışacaklar. Bugün saat 14.00’te AKM’de gerçekleşecek finalde, iki kategoriden finale kalan yaklaşık 30 çocuk masallarını anlatacak. Yarışma sonunda, her iki kategoriden de en iyi masal anlatan 8 çocuk, Meriç Süt Ürünleri tarafından konan ödülleri paylaşacak. Etkinlikte ayrıca HASDER Çocuk Korosu şarkılarıyla yer alırken, Meddah Mehmet Ertuğ da “Masalcı Nine” tiplemesiyle programa renk katacak.

HASDER Çocuk ve Masal Şöleni Komitesi, tüm çocukları bu güzel etkinliğe davet ettiklerini belirterek heyecanlı, eğitici ve eğlenceli bir tatil günü geçirmek isteyen çocukları aileleri ile birlikte AKM’de bekleyeceklerini duyurdu.